WP-RecentComments - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Loading
hu: Betöltés

en: Anonymous
hu: Anonymus

en: &laquo; Newest
hu: &laquo; Legújabbak

en: &laquo; Newer
hu: &laquo; Újabbak

en: Older &raquo;
hu: Régebbi &raquo;

en: Y/m/d
hu: Y.m.d.

en: &laquo; Back
hu: &laquo; Vissza

en: Recent Comments
hu: Legutóbbi hozzászólások

en: Title:
hu: Cím:

en: Number of comments to show:
hu: Megjelenített hozzászólások száma:

en: (at most 20)
hu: (legfeljebb 20)

en: Length of each comment:
hu: Hozzászólások hossza:

en: Show post titles.
hu: Bejegyzés címének megjelenítése

en: Show pingback comments.
hu: Pingbackek megjelenítése.

en: Show trackback comments.
hu: Trackbackek megjelenítése.

en: Show author avatars.
hu: Hozzászóló avatarjának megjelenítése.

en: The size of avatars:
hu: Avatar mérete:

en: The position of avatars:
hu: Avatar elhelyezkedése:

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: The default avatar:
hu: Alapértelmezett avatar:

en: (Filename from '/wp-recentcomments/avatars/' directory or Internet address)
hu: (Fájlnév a '/wp-recentcomments/avatars/' mappából, vagy URL)

en: Show navigator buttons.
hu: Navigációs linkek megjelenítése.

en: Show the comments from administrators.
hu: Adminisztrátor hozzászólásainak megjelenítése.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display.
hu: Emoticon-ok, pl. <code>:-)</code> és <code>:-P</code> grafikus megjelenítése

en: The most recent comments
hu: Legutóbbi hozzászólások
